Rétvári Bence: A migrációval a terrorfenyegetések is általánossá váltak Európában (VIDEÓ)
Az államtitkár szerint Magyarország soha nem fogja végrehajtani azokat a brüsszeli elvárásokat, amelyek a migránsok betelepítéséről szólnak.
Az LMP egy minden ellenzéki frakció által aláírt beadvánnyal kíván az Alkotmánybírósághoz fordulni, azt kérve, hogy a testület semmisítse meg az október elsején hatályba lépő infotörvény-módosítást, amely a párt szerint „súlyosan korlátozza az információszabadságot, átláthatatlanabbá teszi az állami pénzköltést”. Az MSZP egyelőre nem támogatta az ötletet.
A Lehet Más a Politika egyeztetésre hívja az ellenzéki frakciók vezetőit, mivel a párt azt tervezi, hogy velük együtt fordulnak az Alkotmánybírósághoz az október elsején hatályba lépő infotörvény-módosítás megsemmisítése érdekében. A jogszabályváltozás az LMP szerint „súlyosan és indokolatlanul korlátozza az információszabadságot, és minden eddiginél átláthatatlanabbá teszi az állami pénzköltést”.
Főként azt kifogásolják, hogy a közérdekű adatokat igénylőknek a jövőben meg kell téríteniük az adatszolgáltatással járó költségeket, ami szerintük önkényes gyakorlatra ad lehetőséget.
Ahhoz, hogy az ellenzék az Alkotmánybíróság elé juttassa a módosítást, 50 képviselő aláírására van szükség. Az MSZP eddig nem támogatta az LMP javaslatát – Schiffer most őket arra szólította fel, hogy vagy álljanak elő álláspontjukkal, vagy csatlakozzanak a kezdeményezéshez.
Lenkovics Barnabás, az Alkotmánybíróság elnöke júliusban, a Mandinernek adott interjújában arról beszélt, hogy a visszaélések visszaszorítása érdekében indokolt lehet az információszabadság korlátozása.